Tkanina Blackout – Color: Black 40
Tkanina zaciemniająca Blackout Black 40 jest dostępna w szerokościach: 150 cm 300 cm
Atesty : Dostępna w wersji z atestem poświadczającym trudno-palność.
Cechy produktu :
- bardzo dobre zaciemnienie pomieszczeń
- wyciszenie
- bariera termiczna
- miękkie i miłe w dotyku
Tkanina zaciemniająca – Zastosowania
Tkaniny blackout są idealne do sypialni i stylowych wnętrz wymagających zaciemnienia. Do niedawna tkaniny specjalistyczne Blackout były zarezerwowane tylko dla najlepszych hoteli, teraz możesz je mieć u siebie w domu. Właściwości tkanin blackout są nieocenione, ponieważ pozwalają one na bardzo dobre zaciemnienie pomieszczenia. Oryginalna tkanina Blackout składa się z trzech specjalnych warstw. Wewnętrzna warstwa jest czarna i zatrzymuje promienie światła. Dzięki temu możemy doskonale wypocząć nie tylko w nocy, ale również w dowolnej wolnej chwili w trakcie dnia. Dodatkową zaletą tkanin BLACKOUT jest fakt, że są one miłe i miękkie w dotyku. Dzięki temu naturalnie prezentują się jako zasłony lub rolety okienne. Jako tkanina specjalistyczna stosowane są również do zaciemniania pomieszczeń takich jak sale projekcyjne, wykładowe, konferencyjne. Używa się ich również do wyciszania i tworzenia barier termicznych.
Zobacz też inne kolory tkaniny zaciemniające blackout
Jak stworzyć przyjazną atmosferę w sali konferencyjnej?
Są tacy, dla których sala konferencyjna to jedno z najważniejszych pomieszczeń w firmie. Jej wizytówka. To miejsce oficjalnych spotkań, ale także przestrzeń do pracy i nauki dla pracowników, a więc powinna pobudzać kreatywność uczestników i zachęcać do twórczej wymiany myśli. Idealna sala konferencyjna ma harmonijnie łączyć funkcje reprezentacyjne i użytkowe. Być może, dlatego coraz częściej się zdarza, że to architekci aranżują jej wystrój, zwracając szczególną uwagę nie tylko na jej funkcjonalność i reprezentacyjność, ale także dbając o to, by uczestnicy konferencji, spotkania biznesowego, warsztatów czy szkolenia mieli zapewnione maksimum komfortu.
Jak to osiągnąć?
Zacznijmy od rzeczy bardzo ważnej, a często niedocenianej: od zastosowania odpowiednich tkanin we wnętrzu. Przede wszystkim takich, które spełniają wszystkie warunki specjalistycznych tkanin użytkowych, czyli tkanin zaciemniających typu Blackout. Dzięki nim można zwiększyć izolację termiczną i akustyczną oraz odpowiednio zaciemnić pomieszczenie, gdyż nie przepuszczają światła słonecznego.
Fakt, że rolety lub zasłony, wykonane z tkanin zaciemniających, pozwalają odciąć dopływ dziennego światła, jest niezwykle ważny, zarówno w lecie, kiedy chronią przed palącym słońcem, jak i w ciągu całego roku podczas prezentacji lub wyświetlania materiałów szkoleniowych. Klimatyzowane pomieszczenie, w którym będzie panowała stała, optymalna temperatura, też z pewnością korzystnie wpłynie na pracę szarych komórek. Specjaliści uznali, że powinna ona wynosić 20-21C
Pożądanym akcentem w pomieszczeniu będzie świeża zieleń, ale nie należy przesadzać z jej nadmiarem. Jesteśmy w pracy, a nie w ogrodzie botanicznym.
Przy wystroju wnętrza sali konferencyjnej zdecydowanie należy unikać jaskrawych, intensywnych barw, preferując stonowane, jasne kolory, które optycznie powiększą przestrzeń i nie zmęczą oczu. Firma RUFLEX w swej ofercie tkanin, prezentuje szeroką gamę kolorystyczną – tkaniny są dostępne w 29 odcieniach.
Niezbędne minimum, które koniecznie należy uwzględnić przy aranżacji sali konferencyjnej lub jej wynajmie, to zapewnienie wygodnych siedzisk z ergonomicznym oparciem. Uczestnicy konferencji często kilka godzin spędzają bez ruchu, w pozycji siedzącej, a bolący kręgosłup z pewnością nie sprzyja skupieniu.
Ekrany, projektory, monitory, tablice interaktywne oraz inne gadżety nowoczesnej techniki biurowej i elektroniki są oczywiście potrzebne, a czasem wręcz niezbędne, by konferencja spełniła swoje zadanie, osiągnęła cel. Jednak znacznie ważniejsi są ci, dla których ją organizujemy – uczestnicy spotkania i to im należy stworzyć możliwie jak najlepsze warunki. Pamiętajmy o tym.