Tkanina zaciemniająca Blackout – Color: Brown 183
Tkanina zaciemniająca Blackout Brown183 jest dostępna w szerokościach: 150 cm
Atesty : Dostępna w wersji z atestem poświadczającym trudno-palność.
Cechy produktu :
- bardzo dobre zaciemnienie pomieszczeń
- wyciszenie
- bariera termiczna
- miękkie i miłe w dotyku
Tkanina zaciemniająca – Zastosowania
Tkaniny blackout są idealne do sypialni i stylowych wnętrz wymagających zaciemnienia. Do niedawna tkaniny specjalistyczne Blackout były zarezerwowane tylko dla najlepszych hoteli, teraz możesz je mieć u siebie w domu. Właściwości tkanin blackout są nieocenione, ponieważ pozwalają one na bardzo dobre zaciemnienie pomieszczenia. Oryginalna tkanina Blackout składa się z trzech specjalnych warstw. Wewnętrzna warstwa jest czarna i zatrzymuje promienie światła. Dzięki temu możemy doskonale wypocząć nie tylko w nocy, ale również w dowolnej wolnej chwili w trakcie dnia. Dodatkową zaletą tkanin BLACKOUT jest fakt, że są one miłe i miękkie w dotyku. Dzięki temu naturalnie prezentują się jako zasłony lub rolety okienne. Jako tkanina specjalistyczna stosowane są również do zaciemniania pomieszczeń takich jak sale projekcyjne, wykładowe, konferencyjne. Używa się ich również do wyciszania i tworzenia barier termicznych.
Zobacz też inne kolory tkaniny zaciemniające blackout
Jak zaprojektować kino domowe?
Niewielu z nas może sobie pozwolić na posiadanie oddzielnego pomieszczenia, które pełniłoby funkcję sali kinowej. Jednak prawie każdy może wykorzystać do tego celu pokój dzienny, a nawet tzw. salon połączony z kuchnią. Nie jest to wyzwanie, które przerastałoby nasze możliwości. Kącik kinowy można oddzielić od reszty pokoju albo cienką, przesuwaną ścianką działową, albo miękką kotarą z tkaniny zaciemniającej typu Blackout.
Przy urządzaniu tego miejsca nie można zapomnieć o akustyce. Aby wyeliminować zjawisko pogłosu, czyli odbicia fal dźwiękowych od płaszczyzn pomieszczenia, należy zastosować jak najwięcej elementów pochłaniających dźwięk. Ważną rolę odegrają z pewnością dywany, wykładziny, tapety lub zasłony, zwłaszcza z tkanin typu Blackout, które gwarantują wysoką izolację akustyczną. Wygłuszają one wysokość i częstotliwość dźwięków, zmniejszając tym samym naszą ich percepcję.
Istotną rolę w miejscu przeznaczonym na kino domowe odgrywa światło. Wzmacnia ono nasze doznania i tworzy nastrój. Możliwość sterowania światłem pozwala na zwiększenie kontrastu wyświetlanego obrazu i zapobiega odbiciom światła dziennego na ekranie. Ciekawym rozwiązaniem będzie obicie jednej ze ścian pokoju a także powierzchni ścianki działowej tkaniną zaciemniającą, która nie tylko pochłonie światło, ale i wyciszy dźwięki dochodzące z zewnątrz.
Pożądany efekt uzyskamy także stosując odpowiednie osłony okienne. Na oknach należy powiesić zasłony lub szczelne rolety wykonane z tkanin zaciemniających. Jeden ruch wystarczy, by nasza „sala kinowa” zamieniła się w całkowicie zaciemnione, przytulne, ciche miejsce. I będziemy mogli obejrzeć swój ulubiony film niezależnie od pory dnia.
Kino domowe powinno dostarczać nam pozytywnych emocji, warto więc zadbać o wszystko, co wpłynie na nastrój odbiorcy. Wygodne fotele, stonowane kolory, dodatkowe oświetlenie za ekranem i na ścianach, odpowiednia temperatura w pomieszczeniu to czynniki nie do przecenienia.
O tym, że nasze domowe kino powinno być wyposażone w sprzęt audio-wideo dobrej jakości, pisać chyba nie trzeba, bo to „oczywista oczywistość”, nieprawdaż? Perfekcyjny obraz na telewizorze i duża przekątna ekranu to warunki niezbędne, a odpowiedni sprzęt nagłośnieniowy i projekcyjny oraz wygodne sterowanie nim, pozwalające na płynną zmianę ustawień, zapewnią nam pożądane uczucie komfortu i relaksu.